Řezání cortenu

LIGHT CUT pro vás nařežeme a připravím pro další zpracování také Cortenovou ocel. Naši zákazníci Corten nejčastěji využívají jako materiál pro:

  • designový obklad staveb
  • výrobu vysoce odolného zahradního nábytku a dekorací
  • stavbu originálních plotů
  • tvorbu vodních prvků
  • výrobu grilů, ohnišť a udíren
  • umělecké výrobky

Maximální rozměry výrobků z corten plechů jsou 3000 x 1500 mm

Po předchozí domluvě pro vás vytvoříme i návrh výřezu cortenových výrobků, především plotových dílců či jiných jednoduchých tvarů.

Máte zájem o řezání corten plechů? Neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 602 351 693 nebo e-mailu info@lightcut.cz.

Co je to cortenová ocel?

Corten neboli cortenová ocel je inovativní konstrukční ocel vysoce odolná proti povětrnostním vlivům. Díky své přirozeně zrezivělé patině dodává výrobkům elegantní a nadčasový design. Corten má nadprůměrnou životnost, nemusí se lakovat a je plně recyklovatelný.

Corten byl původně vytvořen jako materiál pro stavbu mostních konstrukcí. Využití přirozeně zrezivělého materiálu, dokonale odolávajícího rozmarům počasí, nahradilo nutnost aplikace ochranných nátěrů.

​Své využití nachází cortenová ocel nejen ve stavitelství, ale také v umění a interiérové či exteriérové architektuře. V posledních letech je corten velmi populárním materiálem pro výrobu doplňků a produktů denního užívání – setkat se můžete např. s cortenovou mísougrilem z cortenu, vysoce odolným cortenovým zahradním nábytkem nebo designovými cortenovými ohništi.

​Cortenovou ocel, která je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům, lze klasifikovat jako ekologický a dokonale udržitelný materiál. Cortenový plech vyniká nadprůměrnou životností, bez nutnosti lakování či další údržby. Kromě dokonalé funkčnosti vyniká Corten také originálním vzhledem, jež ho přímo předurčuje k výrobě designových výrobků.

Sídlo a provozovna

Light Cut, s.r.o.
Stankovského 2062
Čelákovice, 250 88

IČO: 11696842
DIČ: CZ11696842

Ing. Jan Morkes
+420 602 351 693
info@lightcut.cz

© 2022 LIGHT CUT, s.r.o., všechna práva vyhrazena.